1. Маруля с ядки
В една по-голяма чиния се поставят 120 г измити листа от маруля. Сервира се заедно с малка чинийка с 30 г лешници, фъстъци или други ядки. Салатата и ядките се ядат заедно.
2. Листни зеленчуци и ядки
150 г къдрави листа от латинка или листа от глухарче, индивия, младо нежно зеле, обелен алабаш, нежни глави от цветно зеле, или обелена ряпа, измити и изсушени върху кърпа, се поднасят с 50 г фъстъци или пинии, орехи или парнас. Дъвчете по една или повече ядки с всяка хапка и ще се изненадате от чудесния вкус на соковете при дъвкането.
3. Проста салата от цвят
60 г цветчета от глухарче (радика), смесени с парички или ружа, лекарски слез, алтънка или други ядливи цветове се поднасят с 30 г смесени ядки.
4. Репички и ядки
100 г репички се поставят върху лист салата и се поръсват с 50 г фъстъци или други ядки.
Ако се съчетае ослюнченият ядков сок със сока от репичките или ряпата, и най-лютивата ряпа вече не е тъй остра, а приятна.
5. Корени и ядки
100-150 г морков, пащърнак или сладки картофи се поднасят с 50 г фъстъци или други ядки и се получава хубав вкус, ако се дъвчат заедно орехите и корените.
Такива ястия засилват и освежават целия храносмилателен канал и лекуват гниенето и ферментирането в стомаха, при условие, че се избягват всички варени нишестени храни. Неварените корени не могат да ферментират, а орехите свързват киселината в стомаха.
6. Лук и орехи
Около 50 г млад зелен лук с добри пера се поднася заедно с 10 г фъстъци или други ядки. Дъвченето на ядки с лук дава превъзходен вкус и не се образува лоша миризма.
7. Бакла и ядки
50 г олющени зърна от бакла се смесват с 30 г пинии, фъстъци или други ядки. Всяко зърно се дъвче с по една ядка и скоро това ястие става предпочитано.
8. Млад грах и ядки
50 г млад грах се смесва с 30 г орехови или други ядки, но не и фъстъци.